Jak na GitHub Student Developer Pack

31.10.2022 | David Rajnoha | Vzdělávací materiály

GitHub Student Developer Pack je služba, díky které jako studenti můžete získat přístup k množství zajímavých nástrojů. Jde například o oblíbené a používané vývojové prostředí od společnosti Jet Brains. Mezi další produkty patří třeba kurzy od Educative či hosting pro vaši aplikaci na DigitalOcean, nesmíme zapomenout také na premium účet přímo na GitHubu.

GitHub Student Developer Pack

A jak si tento produkt aktivovat? Na https://education.github.com/benefits?type=student vyberte Get Student Benefits. Vyplňte údaje. Pokud máte školní e-mail, použijte jej a urychlíte tím celý proces. Na další stránce vložte studentský průkaz, či jiné potvrzení o studiu. Vyplňte požadované informace a potvrďte stiskem „Process my application“.

Po potvrzení studentského statusu na Githubu vyberte na https://www.jetbrains.com/shop/eform/students možnost Github a autorizujte se s vaším účtem.

Mimo nástrojů od Jet Brains budte mít přístup k mnohým dalším jako samotné Github Pro, kredity na Heroku, DigitalOcean a Microsoft Azure (tyto služby lze využít k hostování Vaší aplikace), či vzdělávácí kurzy na Educative, One Month nebo třeba FrontendMasters. Určitě tedy Github Student Developer Pack doporučujeme!


Produkty JetBrains bez čekání

Proces schválení Developer Packu může chvíli trvat. Pokud chcete mít přístup k nástrojům od JetBrains hned, využijte buď 30 denní zkušební verzi zdarma pro všechny, nebo si aktivujte studentskou licensi přímo na stránkách JetBrains. Stačí mít platný ISIC. Na https://www.jetbrains.com/shop/eform/students vyberte možnost ISIC/ITIC membership, vyplňte požadované údaje a podejte svou žádost.