Vzdělávací materiály

Jak zajistit, že zadání Soutěžního kola neupravíme podle toho, kdo zaplatí nejvíc?
12.02.2023 | David Rajnoha
Koncept Soutěžního kola přináší zajímavý problém. Požadavky na aplikaci máme definované podobně jako v Nominačním kole. Ty nyní v této formě zpřístupnit vzhledem ke konceptu soutěže nemůžeme. Účastníci na ně budou muset přijít komunikací s fiktivním zákazníkem. Zároveň ale chceme ukázat, že takto jsme je definovali už teď, před začátkem soutěže (a nezměnili je podle toho, co jsme řekli týmu, který máme rádi :) ). Jak to udělat?
Jak začít? Seznam zdrojů, kde se naučíte vyvíjet aplikace.
31.10.2022 | David Rajnoha
Pokud máte s webovými aplikacemi či se samotným programováním jen malé zkušenosti, jste na správném místě. Do konce Nominačního kola (27. 1. 2023) se zvládnete naučit vše, co budete k jeho absolvování potřebovat. Tady vám poradíme, kde začít.
Šablony, lokální deployment a odevzdání
31.10.2022 | David Rajnoha
K úspěšnému odevzdání své aplikace je nutné využít GitHub akci https://github.com/Tour-de-App/upload-app, které jako parametry předáte Docker image své aplikace (dostupné na portu 80), jeho název a identifikační token (TEAM_SECRET). Připravili jsme pro Vás několik šablon, které se postarají o vytvoření Docker image a spuštění GitHub akce a vykonají tak většinu práce za Vás. Jak je využít, se dozvíte v tomto dokumentu.
Jak na GitHub Student Developer Pack
31.10.2022 | David Rajnoha
GitHub Student Developer Pack je služba, díky které jako studenti můžete získat přístup k množství zajímavých nástrojů. Jde například o oblíbené a používané vývojové prostředí od společnosti Jet Brains. Mezi další produkty patří třeba kurzy od Educative či hosting pro vaši aplikaci na DigitalOcean, nesmíme zapomenout také na premium účet přímo na GitHubu.
Instalace Dockeru na Windows
31.10.2022 | David Rajnoha
Docker je software pro virtualizaci pomocí tzv. kontejnerů. Jednou z jeho výhod je izolace prostředí v něm běžící aplikace, která je nezávislá na systému, kde docker běží. Zde je v jednoduchosti popsané, jak Docker na zprovoznit na operačním systému Windows. Po dobu soutěže Tour de App se s problémy obracejte na náš Discord.
Informace ke vzdělávacím materiálům
12.10.2022 | Radek Hegenbart
Největším z cílů celé soutěže je popostrčit studety se zájem o programování a řízení projektu ke vzdělávání se a praxi. Proto připravujeme vzdělávací materiály, které budou moci soutěžící při postupu soutěží využívat. Díky tomu se i nezkušení nadšenci budou moci plnohodnotně zúčastnit.