Vzdělávací materiály

[Webinář] Jak začít – Docker pod Windows
30.10.2023 | Matyáš Caras
Víme, že vývoj aplikace je náročný proces, který má spoustu různých kroků a důležitých složek. Proto chceme soutěžícím nabídnout možnost se připravit na své budování webové aplikace s námi.
Šablony, lokální deployment a odevzdání
29.10.2023 | David Rajnoha
K úspěšnému odevzdání své aplikace je nutné využít GitHub akci https://github.com/marketplace/actions/upload-app-to-tda, které jako parametry předáte Docker image své aplikace (ve které bude otevřený libovolný port pomocí příkazu EXPOSE PORT v Dockerfile), jeho název a identifikační token (TEAM_SECRET). Připravili jsme pro Vás několik šablon, které se postarají o vytvoření Docker image a spuštění GitHub akce a vykonají tak většinu práce za Vás. Jak je využít, se dozvíte v tomto dokumentu. Celý tento proces bude podrobně probrán také na prvním a druhém webináři.
Jak zajistit, že zadání Soutěžního kola neupravíme podle toho, kdo zaplatí nejvíc?
12.02.2023 | David Rajnoha
Koncept Soutěžního kola přináší zajímavý problém. Požadavky na aplikaci máme definované podobně jako v Nominačním kole. Ty nyní v této formě zpřístupnit vzhledem ke konceptu soutěže nemůžeme. Účastníci na ně budou muset přijít komunikací s fiktivním zákazníkem. Zároveň ale chceme ukázat, že takto jsme je definovali už teď, před začátkem soutěže (a nezměnili je podle toho, co jsme řekli týmu, který máme rádi :) ). Jak to udělat?
Jak začít? Seznam zdrojů, kde se naučíte vyvíjet aplikace.
31.10.2022 | David Rajnoha
Pokud máte s webovými aplikacemi či se samotným programováním jen malé zkušenosti, jste na správném místě. Do konce Nominačního kola (27. 1. 2023) se zvládnete naučit vše, co budete k jeho absolvování potřebovat. Tady vám poradíme, kde začít.
Jak na GitHub Student Developer Pack
31.10.2022 | David Rajnoha
GitHub Student Developer Pack je služba, díky které jako studenti můžete získat přístup k množství zajímavých nástrojů. Jde například o oblíbené a používané vývojové prostředí od společnosti Jet Brains. Mezi další produkty patří třeba kurzy od Educative či hosting pro vaši aplikaci na DigitalOcean, nesmíme zapomenout také na premium účet přímo na GitHubu.