Webináře

Víme, že vývoj aplikace je náročný proces, který má spoustu různých kroků a důležitých složek. Proto chceme soutěžícím nabídnout možnost se připravit na své budování webové aplikace s námi. Webináře budou probíhat na našem Discordovém serveru v 18:00 a povedou je převážně naši organizátoři. Záznam najdete na našem YouTube kanálu.

Jak začít – Docker pod Windows

úterý 31. 10. 2023
s Matyášem Carasem

Než se začne psát kód, je potřeba setupnout vývojové prostředí. Jelikož servery fungují většinou na Unixu, kam se aplikace deployují skrze Docker, musíme si ho nejdříve zprovoznit na Windows pod WSL.

Článek k webináři
>  Záznam z webináře

Odevzdej a otestuj – Git/GitHub a testovací platforma

úterý 7. 11. 2023
s Matyášem Carasem

Vaše super stránka je hotová, teď ji jen odevzdat a otestovat. Přesně na toto se zaměříme v tomto webináři. Taky vás naučíme základy Gitu - verzovacího systému, který vám pomůže efektivně vyvíjet aplikace ve více lidech.

Článek k webináři
>  Záznam z webináře

Efektivní design a prototyping

úterý 14. 11. 2023
s Margaretou Verdyck

Dvakrát měř, jednou řež - aneb "Proč záleží na prototypování a kdy se vyplatí?" Často zmiňovaným mýtem je, že je to zbytečná část vývoje. Víte kdo nesouhlasí? Třeba Google, Barclays nebo Microsoft.

>  Záznam z webináře

UI knihovny – Proč znovu vynalézat kolo?

úterý 21. 11. 2023
s Vítězslavem Křížem

Základem designu každé webové stránky je CSS (Cascading Style Sheets), díky kterému můžete například centrovat div. Většina webových aplikací má však až desítky tisíc stylů, které rozhodně nenapsal jeden programátor. Pojďme se společně podívat, jak můžete ušetřit čas při správném použití UI knihoven.

Článek k webináři
>  Záznam z webináře

Základy RESTful API

úterý 28. 11. 2023
s Martinem Wenischem

Webinář pro všechny, kteří chtějí rozumět moderním webovým technologiím a chtějí propojit frontend s backendem. RESTful API je v dnešní době standardem pro komunikaci mezi různými službami, aplikacemi a databázemi.

>  Záznam z webináře

Backend – Práce s daty databáze

úterý 5. 12. 2023
s Vítězslavem Křížem

Ve světě vývoje softwaru je backend tím, co běží "za oponou". V tomto webináři se zaměříme na základy práce s databázemi, způsoby uložení a zpracování dat. Uvidíte, jak efektivně strukturovat databázové tabulky a jak optimalizovat dotazy pro rychlejší a bezproblémový provoz vašich aplikací.

>  Záznam z webináře

Základy funkčního UX

úterý 19. 12. 2023
s Martinem Mayem

UX, alias User Experience, ovlivňuje, jak uživatel vnímá a interaguje s vaším produktem. V tomto webináři se podíváme na základy funkčního UX designu, jak rozumět potřebám a očekáváním vašich uživatelů. Taky se dozvíte, jak tyto informace zapracovat do vašich aplikací. Zjistíte, že i malé změny můžou mít velký dopad na celkovou spokojenost uživatele.